Wall Street zažíva zlé obdobie, Fed zrejme bude držať úrokové sadzby vysoko

Finančný trh, akcie, Wall Street, burza
Foto: ilustračné, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Americký akciový trh v utorok prudko klesol. Wall Street zažíva zlý september, ktorý môže byť pre ňu najhorší mesiac v roku, a akcie sa prepadli na úroveň, na ktorej boli v júni.

Trh ovplyvňuje to, že americký Federálny rezervný systém bude zrejme v rámci boja proti vysokej inflácii držať úrokové sadzby vysoké po dlhú dobu.

Po sérii zmiešaných ekonomických správ dosiahli výnosy z vládnych dlhopisov takmer najvyššiu úroveň za viac ako desaťročie, čo podhodnotilo ceny akcií a iných investícií.

Index S&P 500 klesol o 1,5 percenta na 4 273,53 bodu. Priemyselný index Dow Jones stratil 1,1 percenta a uzavrel na úrovni 33 618,88 bodu. Technologický Nasdaq oslabil o 1,6 percenta na 13 063,61 bodu. Index malých firiem Russell 2000 sa znížil o 1,3 percenta na 1 761,61 bodu.

Ázijské akciové trhy boli v stredu vyššie. Japonský index Nikkei 225 sa zotavil zo skorších strát a zvýšil sa o 0,3 percenta. Hongkonský index Hang Seng si prilepšil o 0,6 percenta a index čínskej burzy Shanghai Composite stúpol o 0,3 percenta, a to napriek tomu, že v Číne naďalej panujú obavy pre vysoko zadĺženého problémového developera Evergrande. Juhokórejský Kospi poskočil o 0,1 percenta.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie EvergrandeFederálny rezervný systém (Fed)