Už len pár hodín máme na podanie daňového priznania

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
dane, financie
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Nápor na daňové úrady vrcholí, dnes je posledný deň, kedy si subjekty musia splniť svoje povinnosti voči finančnej správe. Daňovníci tento rok môžu podať daňové priznanie do utorka, 2. apríla.

Finančná správa prichádza s viacerými opatreniami, aby bol proces podávania daňových priznaní čo najkoordinovanejší a bezproblémový.

Viaceré opatrenia

Ide o posilnené podateľne, dlhšie otvorené daňové úrady, či možnosť „drive in“ pri najväčšom daňovom úrade v bratislavskej Petržalke. Daňové úrady po celom Slovensku sú posledný deň k dispozícii všetkým klientom počas predĺžených úradných hodín do 18 hod.

Na nápor, ktorý súvisí s podávaním daňových priznaní je pripravené aj call centrum, ktoré je dnes k dispozícii až do polnoci. Pri preberaní tlačív a zabezpečovaní poriadku v súvislosti s organizáciou tohto procesu kolegom z daňových úradov pomáhajú aj kolegovia z colných úradov. Finančná správa týmto chce zabezpečiť, aby celý proces preberania daňových priznaní bol čo najplynulejší a koordinovaný.

Daňové priznanie z domova

Daňové povinnosti vedia v súčasnosti vybaviť klienti aj z pohodlia domova. S finančnou správou môže komunikovať elektronicky každý, teda aj fyzické osoby, ktoré nemajú povinnosť elektronickej komunikácie s FS. Potrebné je sa registrovať na portáli finančnej správy.

K registrácii a následnej autorizácii je potrebný elektronický občiansky preukaz s čipom (eID), resp. kvalifikovaný elektronický podpis (KEP). Všetky dôležité informácie nájdu občania na PFS v časti Elektronická komunikácia – praktické informácie pre používateľov. Fyzické osoby môžu využiť aj možnosť uzavrieť s daňovým úradom tzv. dohodu o elektronickom doručovaní.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Finančná správa SR