Tatra banka mení poplatky, ak využívate digitálne služby zmena sa vás dotkne minimálne alebo vôbec

Tatra banka.jpg
Foto: ilustračné, facebook.com/tatrabanka

Tatra banka od konca marca zmení svoj cenník. Pôjde o zmeny najmä na depozitných produktoch, aj v rámci hotovostných a bezhotovostných platobných služieb, elektronického bankovníctva a platobných kariet.

Ako pre agentúru SITA povedala hovorkyňa Tatra banky Simona Miklošovičová, väčšina zmien poplatkov sa týka takých servisných operácií, úkonov a služieb, ku ktorým zároveň existuje bezplatná alebo lacnejšia digitálna alternatíva.

„Znamená to, že pri aktívnom využívaní našich digitálnych služieb sa klientov táto zmena dotkne len minimálne alebo vôbec,“ povedala Miklošovičová.

Zmena PIN kódu cez bankomat

Ďalšie zmeny súvisia podľa nej s ukončením poskytovania služieb, ako napríklad preberanie výpisov v pobočke. Zrušili tiež poplatok pri zmene PIN kódu cez bankomat.

Banka od konca marca nebude vydávať výpis z účtu na pobočke banky, ktorý je zatiaľ za poplatok tri eurá. Zároveň ukončí poskytovanie platby faktúr cez jej bankomaty za poplatok 0,33 eura.

Banka zvýši poplatok za vklad hotovosti na účet treťou osobou na pobočke. Nový poplatok bude šesť eur, aktuálne je to ešte päť eur. Z päť eur na šesť eur stúpne aj poplatok za výber hotovosti na pobočke.

Poplatok v rámci SEPA platieb

Spracovanie mincí pri vklade a výbere na pobočke nad 50 mincí bude stáť 5 % zo sumy, minimálne však šesť eur.

Aktuálne je to ešte poplatok 5 % zo sumy, minimálne päť eur. Rozmieňanie, resp. výmena eur za iné nominálne hodnoty bude za poplatok 5 % zo sumy, minimálne šesť eur. V súčasnosti je to ešte jeden eurocent za kus, minimálne však 5 eur.

Poplatok v rámci SEPA platieb, trvalých príkazov a inkás formou písomného príkazu, resp. na pobočke sa zvýši o jedno euro na šesť eur. Poplatok cezhraničnej platby v českých korunách v prospech klientov Raiffeisenbank Česká republika v pobočke stúpne taktiež o jedno euro na šesť eur.

Tatra banka bola do Obchodného registra SR zapísaná 1. novembra 1990. V súčasnosti patrí do rakúskej skupiny Raiffeisen.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Simona Miklošovičová
Firmy a inštitúcie Tatrabanka