Slovenská sporiteľňa mení cenník poplatkov, časť klientov si priplatí aj za výbery hotovosti z bankomatu či za platby kartou za tovar

Slovenská sporiteľňa
Foto: ilustračné, SITA/Michal Burza.

Slovenská sporiteľňa od júla mení jednu z podmienok pre získanie vedenia účtu bez poplatku. Zároveň zvyšuje poplatky pri hotovostných a bezhotovostných operáciách.

Zmeny poplatkov sa dotknú aj debetných kariet, kde si klienti priplatia za výbery hotovosti z bankomatu a za platby kartou za tovar.

Nový poplatok pri investíciách

Pri investíciách banka zaviedla nový poplatok za vedenie akcií jednoduchej spoločnosti na akcie. Informoval o tom Finančný kompas. Banka mení podmienku pre minimálnu výšku platieb kartou pre získanie účtu bez poplatku.

Zmena sa bude týkať bezhotovostnej platby platobnou kartou vo výške minimálne 350 eur, aktuálne je to ešte suma 250 eur.

Podmienky na získanie zľavy z poplatku za vedenie účtu pre účet pre mladých klientov a seniorských klientov ostávajú nezmenené. O desať eur na 40 zdražie urgentný prevod zadaný na pobočke. Poplatok za vklad hotovosti na účet sa zvýši o jedno euro na štyri eurá. Stúpnu aj poplatky za spracovanie mincí.

Výber hotovosti z bankomatu

Zmena sa dotkne aj výberu hotovosti z bankomatu. Za výber z bankomatu Slovenskej sporiteľne a z bankomatu finančnej skupiny Erste poplatok stúpne z 0,20 eura na 0,25 eura.

Za výber z bankomatu inej banky v SR a v krajinách EHP pri výbere eur bude poplatok 3,50 eura, aktuálne je to ešte poplatok tri eurá. Bezhotovostná platba za tovar a za služby zdražie z 0,20 eura na 0,25 eura. Avšak v rámci balíčkového účtu sú tieto transakcie v cene účtu.

Pri investíciách Slovenská sporiteľňa zaviedla nový poplatok za vedenie akcií jednoduchej spoločnosti na akcie vo výške 30 eur ročne. Poplatok sa platí bez ohľadu na množstvo, menovitú hodnotu a trhovú hodnotu akcií jednoduchej spoločnosti na akcie.

Slovenská sporiteľňa je najväčšia slovenská banka. Po podpise zmluvy medzi Ministerstvom financií SR a Erste Bank o predaji majoritného balíka akcií, ktorý sa uskutočnil v januári 2001, sa Slovenská sporiteľňa začlenila do finančnej skupiny Erste.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Finančný kompasMF Ministerstvo financií SRSlovenská sporiteľňa