J&T Banka vlani rástla, jej zisk stúpol zhruba o 60 percent

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
JaT Banka
Foto: Ilustračné, J&T Banka
Tento článok pre vás načítala AI.

J&T Banka dosiahla v minulom roku konsolidovaný zisk 218 miliónov eur. V medziročnom porovnaní je to nárast zhruba o 60 %. Bilančná suma stúpla o 29 % na 11,85 miliardy eur.

Vysoké úrokové sadzby

Do nárastu bilančnej sumy sa pozitívne premietlo podľa vyjadrení spoločnosti prostredie vysokých úrokových sadzieb. Objem prijatých vkladov od klientov ku koncu roka predstavoval 8,81 miliardy eur pri náraste o 32,8 %.

Najrýchlejšie rastúcou kategóriou klientskeho majetku boli fondy. Celkovo majetok investovaný vo fondoch medziročne vzrástol takmer o polovicu. Rast majetku sa priaznivo odrazil v náraste čistých poplatkových výnosov, ktoré narástli o 21 % na 93 miliónov eur.

J&T Direktbank

V prvom kvartáli vlaňajška otvorila spoločnosť plne digitálnu J&T Direktbank v nemeckom Frankfurte, kde sa jej odvtedy podarilo získať viac než 20-tisíc klientov a objem vkladov na úrovni viac ako 800 miliónov eur.

Vlastný kapitál v medziročnom porovnaní narástol o 206 miliónov eur a na konci minulého roka predstavoval 1,66 miliardy eur.

Vedľa zisku z bežného roka sa v ňom pozitívne premietlo aj zadržanie zisku z predchádzajúceho obdobia zníženého o výplatu dividendy vo výške 40,45 milióna eur. Kapitálová primeranosť na konsolidovanej báze dosiahla úroveň 24,9 %.

J&T Banka pôsobí v oblasti privátneho a investičného bankovníctva. Do bankového holdingu patria okrem slovenskej J&T Banky aj česká J&T Banka, ako aj banka v Chorvátsku, či v Nemecku a taktiež banková skupina 365.bank.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Firmy a inštitúcie J&T BANKA