Finančná správa zadržala obchodníkov, cez internet predávali napodobeniny Dioru a ďalších módnych značiek (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
338018959_231389416127162_6515618969284442283_n.jpg
Kriminalisti finančnej správy zadržali obchodníkov s napodobeninami oblečenia známych módnych značiek. Foto: www.facebook.com

Na východnom Slovensku zadržali obchodníkov s textilom, ktorí predávali cez internet napodobeniny známych módnych značiek. V rámci akcie s krycím názvom Barón príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy zadržali štyri osoby, ktoré skladovali v rodinnom dome tovar v hodnote viac ako 133-tisíc eur. Jednotlivé modely predvádzali na sociálnej sieti a kupujúcim ich zasielali kuriérskou službou.

Louis Vuitton, Chanel či Dior

Kriminalisti v rámci akcie urobili domovú prehliadku a ďalšie prehliadky nebytových priestorov. Zaistili veľké množstvo oblečenia, obuvi a módnych doplnkov svetoznámych značiek, ako je Louis Vuitton, Chanel, Versace, Dolce & Gabbana, Dior, Phillip Plein, LIU JO a ďalších, ktoré vykazujú známky porušovania duševného vlastníctva.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Štyria zadržaní sú už trestne stíhaní za porušovanie práv k ochrannej známke, označeniu pôvodu výrobku a obchodnému menu, spáchaného formou spolupáchateľstva. V prípade dokázania viny im hrozí jeden až päť rokov väzenia.

Ochranné známky

Finančná správa zaistenie tovaru oznámila aj zástupcom majiteľov ochranných známok, ktorí rozhodnú o ďalšom postupe. „Majú možnosť vyjadriť sa, či súhlasia so zničením tovaru, alebo podajú návrh na súd vo veci falšovania ochrannej známky,“ informovala hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Martina Rybanská
Firmy a inštitúcie KÚFS Kriminálny úrad finančnej správy