Digitálna transformácia financií je podľa odborníkov nevyhnutná pre rozvoj ekonomiky

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Financie, digitalizácia
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Odborníci na finančné technológie (FinTech) zo siedmich európskych krajín vyjadrili v Bratislave presvedčenie, že digitalizácia a inovácie sú nevyhnutné pre pokrok a prosperitu.

Inovatívne a inkluzívne finančné riešenia

Adresovali európskym vládam výzvu: „Rozbehnime rozvoj Európy v digitálnom veku!“ S presvedčením o potenciáli, ktorý digitálna transformácia financií prináša pre ekonomiku, spoločnosť a každého jednotlivca, preto predložia vládam svojich krajín Manifest FinTech Valley Europe.

Fintech a Insurtech Asociácia Slovenska (FINAS) informovala, že iniciatívu odštartovali podpisom memoranda na jej podnet vedúci predstavitelia fintech asociácií z Poľska, Rakúska, Bulharska, Maďarska, Ukrajiny, Moldavska s podporou kolegov z Izraela.

Išlo o kľúčový výstup konferencie Finweek Bratislava 2023, ktorá potvrdila svoju pozíciu platformy pre rozvoj bankovníctva, fintechu, kryptomien a poisťovníctva v strednej Európe.

Iniciatíva FinTech Valley Europe, o ktorej začali na podujatí rokovať experti z jedenástich krajín, predstavuje víziu popredného medzinárodného hráča v tvorbe inovatívnych a inkluzívnych finančných riešení.

Zdieľanie vedomostí na trhu

Tie prinesú efektívne fungovanie pre rôzne oblasti spoločnosti a ekonomiky. Spojenie inovátorov z Európy umožní vytvoriť prostredie pre rozvoj projektov FinTech ekosystémov s dosahmi na globálny trh. „Princípy manifestu umožnia rozvoj digitálnej ekonomiky v Európe,“ vyhlásil prezident FINAS Davy Čajko.

Iniciatíva Fintech Valley Europe nemá fungovať ako systém, zameraný len na trhy účastníckych krajín. „Naopak, v globálnom ekosystéme bude partnerom pre veľké krajiny, vrátane USA, Kanady či Japonska, ako aj zoskupeniam formátu ASEAN,“ dodal Čajko.

Fintech a Insurtech Asociácia Slovenska (FINAS) je platforma na zdieľanie vedomostí v oblasti finančných inovácií a finančného trhu.

Prepája svety tradičných a technologických spoločností finančného trhu a aktívne buduje komunity spoločností a organizácií v oblasti Fintech a Insurtech.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať