Bitcoin aj ether stúpli o takmer 10 percent, pomohol im krok vlády po páde Silicon Valley Bank

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Bitcoin
Foto: ilustračné, pixabay.com

Hodnota kryptomien v pondelok stúpla, keďže americká vláda rozhodla o ochrane vkladateľov skolabovanej Silicon Valley Bank (SVB) a britský peňažný ústav HSBC kúpil britskú divíziu SVB. Bitcoin posilnil o takmer 10 percent na 22 560,20 dolára za kus, čiže najvyššie za desať dní.

Digitálna mena ether si prilepšila tiež o zhruba 10 percent, a to na 1 614,89 dolára za kus. Informuje o tom portál cnbc.com.

Veľké výkyvy

Celkový trh kryptomien za uplynulých 24 hodín získal viac ako 70 miliárd dolárov a jeho hodnota v pondelok opäť prekonala úroveň jedného bilióna dolárov. Hodnota kryptomien sa dostala do veľkých výkyvov po minulotýždňovom kolapse spoločnosti Silvergate Capital, ktorá bola významným poskytovateľom úverov odvetviu digitálnych aktív.

V piatok potom skolaboval peňažný ústav Silicon Valley Bank, čo bolo najväčšie zlyhanie banky od finančnej krízy z roku 2008.

Peniaze sú v bezpečí

Rozhodnutie regulátorov chrániť vkladateľov však zvýšilo dôveru. Ministerstvo financií USA, americký Federálny rezervný systém (Fed) a americký Federálny úrad pre poistenie vkladov (FDIC) v nedeľu uviedli, že majitelia vkladov v SVB budú mať od pondelka prístup ku všetkým svojim peniazom.

„Na trhoch zavládlo nadšenie, keď sa dozvedeli, že peniaze vkladateľov sú v bezpečí,“ uviedol pre televíziu CNBC viceprezident pre korporátny rozvoj burzy kryptomien Luno Vijay Ayyar.

(1 EUR = 1,0586 USD)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Luno Vijay Ayyar
Firmy a inštitúcie Federálna spoločnosť pre poistenie vkladov (FDIC)Federálny rezervný systém (Fed)Silicon Valley Bank