Americký akciový trh uzavrel zmiešane, investori čakajú na správu o vývoji inflácie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Burzy, akcie
Foto: Ilustračné, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Americký akciový trh v pondelok uzavrel zmiešane. Wall Street čaká na náznaky, kedy centrálna banka USA zníži úrokové sadzby. Šéf amerického Federálneho rezervného systému Jerome Powell sa nedávno vyjadril, že stále predpokladá redukciu úrokov v neskoršej časti tohto roka, ale centrálna banka podľa neho potrebuje ďalšie potvrdenie, že inflácia smeruje k cielenej úrovni 2 percentá. Správu o vývoji inflácie americká vláda zverejní tento týždeň.

Index S&P 500 klesol o necelých 0,1 percenta na 5 202,39 bodu. Priemyselný index Dow Jones si tiež odpísal necelých 0,1 percenta a uzavrel na úrovni 38 892,80 bodu. Technologický Nasdaq si o necelých 0,1 percenta prilepšil, a to na 16 253,96 bodu. Akciám malých firiem sa darilo viac a index menších spoločností Russell 2000 vzrástol o 0,5 percenta na 2 073,72 bodu.

Ázijské akciové trhy si prilepšili. Hlavný japonský index Nikkei 225 v utorok stúpol o 1,08 percenta, index hongkonskej burzy Hang Seng vzrástol o 0,61 percenta a čínsky akciový index Shanghai Composite si pripísal 0,049 percenta.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jerome Powell
Firmy a inštitúcie Federálny rezervný systém (Fed)