Americký akciový trh si prilepšil, ekonomika zostáva silná a investori očakávajú zníženie úrokových sadzieb

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Akciový trh USA, burzy
Foto: ilustračné, SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Americký akciový trh si v utorok prilepšil. K firmám, ktorých akciám sa darilo najviac, patrila spoločnosť GE Healthcare Technologies podnikajúca v oblasti medicínskych technológií, keďže vykázala vyšší zisk, ako trh očakával. Firma si pripísala 11,6 percenta.

Streamovacia spoločnosť Spotify stúpla o 3,9 percenta v reakcii na to, že rast počtu jej predplatiteľov bol väčší, ako sa očakávalo.

Americká ekonomika zostáva pozoruhodne silná a to posunulo niektoré prognózy v otázke, kedy centrálna banka USA prvýkrát zníži úroky. Pôvodne sa predpokladalo, že to bude v marci, teraz časť investorov očakáva redukciu úrokov v lete. Nádeje, že ceny akcií podporia nižšie úroky tak nahradil predpoklad, že akcie posilnia vďaka silným firemným ziskom.

Index S&P 500 stúpol o 0,2 percenta na 4 954,23 bodu. Priemyselný index Dow Jones si pripísal 0,4 percenta a uzavrel na úrovni 38 521,36 bodu. Technologický Nasdaq si prilepšil o 0,1 percenta na 15 609 bodov. Darilo sa aj akciám malých firiem a index menších spoločností Russell 2000 vzrástol o 0,8 percenta na 1 953,63 bodu.

Vývoj na ázijskom akciovom trhu bol v stredu zmiešaný. Čínsky index Shanghai Composite získal 1,4 percenta, ale index hongkonskej burzy Hang Seng klesol o 0,3 percenta a hlavný japonský index Nikkei 225 si pohoršil o 0,1 percenta.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Centrálna banka USAGE HealthcareSpotify