Americký akciový trh si pohoršil, nadol ho ťahal pokles výrobcu čipov Nvidia 

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
americký akciový trh, Wall Street, akcie, burzy
Foto: archívne, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Americký akciový trh v utorok opäť mierne ustúpil od rekordných úrovní z minulého týždňa. Indexy si počas veľkej časti dňa prilepšovali vďaka rastu spoločnosti Tesla a iných veľkých technologických firiem.

Avšak pokles výrobcu čipov Nvidia v závere dňa prispel k stiahnutiu celého trhu nadol. Firma Trump Media & Technology Group, ktorej patrí sociálna sieť Truth Social, počas prvého dňa na burze stúpla o 16 percent.

Neočakávané zhoršenie nálady spotrebiteľov

Na trh naďalej pozitívne pôsobili očakávania obchodníkov, že americký Federálny rezervný systém (Fed) začne v júni redukovať svoju hlavnú úrokovú sadzbu. Podľa niektorých dokonca existuje malá možnosť, že znižovanie úrokov odštartuje už na zasadaní na budúci týždeň. Negatívne však pôsobila správa výskumnej organizácie Conference Board o neočakávanom zhoršení nálady amerických spotrebiteľov.

Nedarilo sa ani malým firmám

Index S&P 500 klesol o 0,3 percenta na 5 203,58 bodu. Priemyselný index Dow Jones si odpísal 0,1 percenta a uzavrel na úrovni 39 282,33 bodu. Technologický Nasdaq si pohoršil o 0,4 percenta na 16 315,70 bodu. Nedarilo sa ani malým firmám a index menších spoločností Russell 2000 oslabil o 0,2 percenta na 2 070,16 bodu.

Ázijské akciové trhy sa v stredu vyvíjali zmiešane. Hlavný japonský index Nikkei 225 stúpol o 0,9 percenta, ale index hongkonskej burzy Hang Seng stratil 1,4 percenta a čínsky akciový index Shanghai Composite oslabil o 1,3 percenta.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Firmy a inštitúcie Federálny rezervný systém (Fed)NvidiaTesla