Západoslovenskej distribučnej bude šéfovať Radoslav Haluška, rovnaký post zastáva aj vo VSD

Radoslav haluska.jpg
Radoslav Haluška - nový predseda predstavenstva a výkonný riaditeľ spoločnosti Západoslovenská distribučná. Foto: ZSD

Novým predsedom predstavenstva a výkonným riaditeľom spoločnosti Západoslovenská distribučná, a.s. (ZSD), je od 15. marca 2023 Radoslav Haluška. Bude naďalej pôsobiť aj na pozícii predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa spoločnosti Východoslovenská distribučná, a.s.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Západoslovenskej distribučnej Michaela Dobošová, doterajší predseda predstavenstva ZSD Tomáš Turek prechádza do predstavenstva materských spoločností Západoslovenská energetika a Východoslovenská energetika Holding, kde bude zodpovedať predovšetkým za oblasť distribúcie elektriny.

Ako predseda predstavenstva a výkonný riaditeľ Západoslovenskej distribučnej bude Radoslav Haluška zodpovedný za celkové smerovanie spoločnosti, jej technický rozvoj a investičné plánovanie so zreteľom na poskytovanie bezpečnej a spoľahlivej distribúcie elektriny v regióne západného Slovenska.

„Energetike sa venujem celý svoj profesionálny život. Pôsobenie v dvoch distribučných spoločnostiach mi dáva príležitosť stavať na tom pozitívnom, čo v oboch spoločnostiach je, a motivovať kolegov k prehlbovaniu vzájomných synergií. Samozrejme niektoré činnosti sú viazané na infraštruktúru v konkrétnom regióne a tie budeme aj naďalej vykonávať osobitne, ale mnohé činnosti môžeme robiť identicky. Je logické, aby sme vystupovali jednotne predovšetkým z pohľadu zákazníckeho rozhrania,“ uviedol Haluška.

Radoslav Haluška je absolventom odboru Elektroenergetika na Technickej univerzite v Košiciach. Pracovnú kariéru začínal v spoločnosti Konex Elektro, od roku 1997 pôsobil v spoločnosti ABB Elektro, s.r.o., Bratislava – najprv ako softvérový inžinier, potom ako projektový manažér, vedúci oddelenia, obchodný riaditeľ a od roku 2003 ako riaditeľ divízie energetických zariadení.

Začiatkom roka 2005 spojil svoju pracovnú kariéru s Východoslovenskou energetikou, kde nastúpil na pozíciu riaditeľa divízie Sieťové služby a zastával ju až do konca roka 2013. K tomu sa v roku 2008 pridružila funkcia člena predstavenstva spoločnosti, ktorú zastával až do 31. marca 2014. Od 1. apríla 2014 prešiel do spoločnosti Východoslovenská distribučná, do funkcie predsedu predstavenstva a neskôr aj generálneho riaditeľa spoločnosti.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michaela DobošováRadoslav HaluškaTomáš Turek
Firmy a inštitúcie VSD Východoslovenská distribučnáVýchodoslovenská energetika Holding a.s.ZSD Západoslovenská distribučnáZSE Západoslovenská energetika