Vláda dala staronovému šéfovi ÚRSO druhú šancu, hoci v minulosti urobil aj chyby, tvrdí Saková

Jozef Holjenčík
Predseda Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) Jozef Holjenčík. Foto: archívne, SITA/Marko Erd
Tento článok pre vás načítala AI.

Staronový šéf Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Jozef Holjenčík urobil v minulosti aj chyby, ale vláda mu dala druhú šancu.

Uviedla to v sobotu ministerka hospodárstva Denisa Saková (Hlas-SD) v relácii RTVS Sobotné dialógy s dodatkom, že Holjenčík nebol jej osobným návrhom, ale navrhli ho koaličné strany.

Neprimerane vysoká cena

„Vieme, že pán Holjenčík mal v minulosti problém, myslím, že to bolo v roku 2016 alebo 2017, cena ističov bola neprimerane vysoká pre distribútora. Každý v živote robí chyby, ale dali sme mu druhú šancu a verím v jeho schopnosti a skúsenosti,“ uviedla Saková.

Ako ďalej dodala, do tejto funkcie musela dať vláda niekoho, kto od prvého dňa bude vedieť, čo sa na tom úrade robí a bude vedieť doručovať výsledky v tomto náročnom a krátkom časovom období.

Vláda ho vymenovala do funkcie potom, čo odvolala predsedu ÚRSO Andreja Jurisa, podľa Sakovej „z jasných, preukázateľných a zákonných dôvodov.“

Sľubovali lacnejšie energie

Saková nepokladá za zavádzajúce predvolebné bilbordy Hlasu-SD, na ktorých strana sľubovala lacnejšie energie, pritom ceny zostávajú na rovnakej úrovni ako tento rok.

„My nechávame ceny na úrovni 2023 – a to už sú pre nás lacné energie. Pozrite sa na okolité štáty, nikde nie sú energie tak priaznivo nastavené pre domácnosti a vybraných zraniteľných odberateľov,“ zdôraznila ministerka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Denisa SakováJozef Holjenčík
Firmy a inštitúcie ÚRSO Úrad pre reguláciu sieťových odvetví