Energetickí podvodníci sa zamerali na Slovnaft, dávajte si pozor na svoje osobné údaje

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Slovnaft, podvody
Energetickí podvodníci sa najnovšie zamerali na rafinériu Slovnaft. Foto: SITA/Slovnaft
Tento článok pre vás načítala AI.

Slováci a Slovensky si stále musia dávať pozor na energetických podvodníkov. Tí sa najnovšie zamerali na spoločnosť Slovnaft.

Nárast podvodných aktivít

Bratislavská rafinéria registruje v ostatnom období výrazný nárast podvodných aktivít, ktoré zneužívajú obchodné meno spoločnosti, jej značku alebo mená a fotografie vedenia spoločnosti.

„V uplynulých týždňoch sme zaznamenali viacero upozornení na podvodné aktivity, ktoré sú prezentované v našom mene. Ide prevažne o podporované príspevky na sociálnych sieťach, ktoré vyzývajú ľudí k investovaniu do firmy a na nákup akcií Slovnaftu na burze s prísľubom vysokého zisku,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca Slovnaftu Anton Molnár.

Vyhrážanie sankciami

Na internete existuje niekoľko webových stránok, ktoré vznikli za účelom získať osobné údaje ľudí a ktoré môžu byť zneužité.

K podvodným aktivitám na sociálnych sieťach Facebook a Instagram sa v priebehu tohto týždňa pridali aj videá na portáli Youtube a podozrivé telefonáty. V prípade telefonických hovorov vytvárajú telefonujúci na prijímateľa hovoru časový tlak. Prípadne sa vyhrážajú sankciami, ak nebude na ponuku reagovať.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Spoločnosť Slovnaft sa dôrazne dištancuje od týchto neetických podvodných aktivít. Verejnosť vyzývame, aby bola obozretná a informácie o spoločnosti Slovnaft čerpala len z oficiálnych webových stránok spoločnosti www.slovnaft.sk a oficiálnych profilov na sociálnych sieťach,“ uzavrel Molnár.

Slovnaft upozorňuje verejnosť, aby pristupovala k informáciám vo verejnom priestore kriticky a nereagovala na podozrivé ponuky.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Anton Molnár
Firmy a inštitúcie FacebookInstagramSlovnaftYoutube