Piešťany spúšťajú naplno osvetlenie v uliciach, odpájanie bolo technicky komplikované

Lampa, verejné osvetlenie
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Ulice Piešťan budú od soboty 1. októbra opäť naplno osvetlené. Mestské zastupiteľstvo v Piešťanoch presunulo peniaze z rezervného fondu na dofinancovanie verejného osvetlenia, Služby mesta Piešťany tak nebudú musieť lampy ďalej odpájať. Informovala o tom príspevková organizácia Služby mesta Piešťany v tlačovej správe.

„Plné osvetlenie ulíc je možné po finančnom sanovaní rozpočtu Služieb mesta Piešťany z rezervného fondu Mesta Piešťany a miernym znížením extrémne vysokých cien elektrickej energie v posledných dňoch. Veríme, že v budúcnosti nebude takéto opatrenie potrebné, vzhľadom k extrémne kolísavým a nepredvídateľným cenám komodity na burze,“ informoval primátor Peter Jančovič.

Mesto Piešťany plánovalo pôvodne šetriť na verejnom osvetlení tak, že na väčšine ulíc zostane svietiť len každá tretia lampa. Plne osvetlené mali zostať iba hlavné ťahy, teda ulice Bratislavská, Krajinská a Žilinská cesta. Radnica redukovaním verejného osvetlenia reagovala na nárast cien elektrickej energie.

Služby mesta Piešťany začali s odpájaním svetelných bodov 19. septembra, boli s tým však spojené značné technické problémy. Príspevková organizácia mesta v tlačovej správe informovala, že v súčasnosti nie je technicky možné bez väčších zásahov dosiahnuť tretinový systém svietenia, a tak zaistiť čiastočné osvetlenie v uliciach mesta.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Jančovič