Okresy na strednom Slovensku čaká odstávka elektriny, pocítia ich tisícky domácností

elektrikár, elektrina
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Počas budúceho týždňa budú v troch okresoch Banskobystrického a Žilinského kraja rozsiahlejšie odstávky elektriny. Pocítia ich takmer tri tisícky domácností v okresoch Banská Štiavnica, Čadca a Liptovský Mikuláš. Informoval o tom špecialista externej komunikácie spoločnosti Stredoslovenská distribučná (SSD) Miroslav Gejdoš.

Odstávky elektriny

Obce Banská Belá, Banský Studenec, Podhorie a niekoľko ulíc severovýchodnej časti Banskej Štiavnice majú naplánovanú odstávku elektriny v utorok 13. júna. „Potrvá od 7:30 do 16:30 a dotkne sa viac ako 1 500 odberných miest. Dôvodom bude pravidelná lezecká kontrola vzdušného vedenia vysokého napätia, ktoré zásobuje spomínané lokality,“ uviedol Gejdoš.

V rovnaký deň od 7:15 do 16:30 čaká odstávka elektriny aj približne 600 domácností v obci Nová Bystrica v Čadčianskom okrese. Energetici zo SSD vykonajú v týchto hodinách opravy na vzdušnom vedení vysokého napätia, vymenia poškodené izolátory a skontrolujú trafostanicu.

Obmedzenie nevyhnutné pre revíziu

Vo štvrtok 15. júna by sa mali pripraviť na odstávku elektriny obyvatelia mestskej časti Dovalovo v Liptovskom Hrádku. „Od 7:30 do 14:00 nebude mať elektrický prúd zhruba 600 odberných miest, pričom obmedzenie bude nevyhnutné pre revíziu niekoľkých miestnych trafostaníc,“ dodal Gejdoš.

SSD je regionálnym prevádzkovateľom distribučnej sústavy elektrických vedení na úrovni veľmi vysokého, vysokého a nízkeho napätia. Zabezpečuje distribúciu elektriny na území Banskobystrického, Žilinského a časti Trenčianskeho kraja. Spravuje takmer 35-tisíc kilometrov elektrických vedení, ktoré napájajú zhruba 770-tisíc domácností a firiem.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav Gejdoš
Firmy a inštitúcie Stredoslovenská distribučná (SSD)