Fico navštívil Sakovú na ministerstve a sľúbil, že vláda ochráni domácnosti pred nárastom cien energií

Saková, Fico
Vyhlásenie predsedu vlády SR Roberta Fica a podpredsedníčky vlády SR a ministerky hospodárstva Denisy Sakovej po stretnutí a rokovaní na rezorte hospodárstva. Reprofoto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Vláda bude chrániť domácnosti, aby neboli predmetom nárastu cien energií, ktoré by nezvládli. Po návšteve Ministerstva hospodárstva SR to uviedol predseda vlády Robert Fico.

Ten pritom v tejto oblasti prisľúbil ministerke hospodárstva Denise Sakovej plnú podporu a zdôraznil, že ľuďom a podnikateľskému sektoru pomoc s energiami sľúbili. Ako doplnila ministerka, zabezpečenie cenovo dostupných a stabilných dodávok všetkých druhov energie je jej absolútnou prioritou.

„Veľmi intenzívne rokujeme s jednotlivými aktéri energetického trhu, aby sme to, čo sme sľúbili pred voľbami, aj splnili,“ skonštatovala.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Premiéra teší, že sa Slovensko stáva sebestačné z pohľadu výroby elektrickej energie.

„Ja verím, že štvrtý blok pôjde podľa harmonogramu, niekedy v roku 2025 by sme mohli nabehnúť na plný výkon. To už bude Slovensko veľmi jasne proexportne orientovaná krajina z pohľadu elektrickej energie,“ zhodnotil.

Podľa Fica sa aktuálne diskutuje o tom, čo bude s infraštruktúrou v okolí Jaslovských Bohuníc, či sa pôjde cestou výstavby úplne nového veľkého bloku alebo sa bude pokračovať malými reaktormi. „Tu si ja nechám poradiť od expertov, ktorou cestou sa budeme uberať,“ uzavrel.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Denisa SakováRobert Fico
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaMH Ministerstvo hospodárstva SRSMER-SD