Energetický a průmyslový holding kupuje ďalšie dve plynové elektrárne v Holandsku

rafinéria, elektráreň
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Česká skupina Energetický a průmyslový holding, a.s. (EPH) rozšírila svoju prítomnosť v Holandsku. Prostredníctvom dcérskej spoločnosti EP Netherlands (EP NL) uzavrela dohodu so spoločnosťou Castleton Commodities International LLC (CCI) o akvizícii dvoch plynových elektrární. Skupina o tom informovala v správe, ktorú zverejnila v utorok.

Úplné vlastníctvo aj 50-percentný podiel

Firma EP NL získala do svojho úplného vlastníctva plynovú elektráreň MaasStroom v Rotterdame s inštalovaným výkonom 426 megawattov (MW). Okrem toho získala 50-percentný podiel v spoločnosti Enecogen, ktorá prevádzkuje ďalšiu plynovú elektráreň v Rotterdame s inštalovaným výkonom 910 MW.

Zvyšný 50-percentný podiel v spoločnosti Enecogen bude naďalej vlastniť holandská energetická spoločnosť Eneco N.V.

Portfólio so štyrmi elektrárňami

Začiatkom tohto roka EP Netherlands rozšírila svoje pôsobenie na holandskom energetickom trhu akvizíciou elektrárne Sloe (870 MW), elektrárne Rijnmond (810 MW) a tiež firiem PZEM Energy Company B.V. a PZEM Pipe. Tieto akvizície umožnili spoločnosti EP NL vytvoriť portfólio zahŕňajúce štyri plynové elektrárne. S kumulatívnou kapacitou 2,6 gigawattov (GW) je dnes na treťom mieste v rámci prevádzkovateľov elektrární v Holandsku.

„Tohtoročnými akvizíciami štyroch plynových elektrární a s nimi súvisiacimi aktivitami v oblasti obchodu a distribúcie sme položili pevné základy pre naše dlhodobé pôsobenie v Holandsku,“ povedal člen predstavenstva EP Power Europe Peter Černák.

EP Power Europe je dcérou skupiny EPH. „Sme radi, že môžeme pokračovať v raste na holandskom energetickom trhu,“ dodal generálny riaditeľ EP Netherlands Niels Unger.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Castleton Commodities International LLC (CCI)EP NetherlandsEP Power EuropeEPH Energetický a průmyslový holding