Chemes nezaplatil VSE 19 miliónov eur, hovorí o neštandardných praktikách a obrátil sa na súd

Vstup_mlynska 31_pylon.jpg
Foto: VSE

Spoločnosť Chemes, a.s. Humenné vysvetľuje nezaplatenie faktúr za dodávky plynu a faktúr v celkovej výške 19 miliónov eur od spoločnosti Východoslovenská energetika, a.s. Košice (VSE) nevysvetlenou zmenou spôsobu výpočtu ceny odoberaného zemného plynu.

Ako uviedlo predstavenstvo humenskej spoločnosti v tlačovej správe, jej protinárok má byť vo výške až do 17 miliónov eur. Ísť má o rozdiel medzi fakturovanou sumou po zmene spôsobu výpočtu ceny plynu a sumou, ktorú mala podľa svojich prepočtov humenská spoločnosť reálne platiť.

Požadujú vysvetlenie

Problémom podľa Chemesu je, že od jesene 2021 sa neúspešne snaží, aby jej spoločnosť VSE Košice vysvetlila, ako je tvorená cena plynu, ktorý od nej nakupuje.

Ako vysvetľuje Chemes vo svojom stanovisku zaslanom agentúre SITA, obchodný vzťah sa dovtedy riadil zmluvou, ktorá predpokladala dva spôsoby nákupu plynu, a to na základe burzovej ceny alebo prostredníctvom priamej cenovej ponuky.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Chemes HumennéHumenská energetická spoločnosťSPP Slovenský plynárenský priemyselVSE Východoslovenská energetika