Nález tela staršej ženy v Rimavskej Sobote vyšetrujú ako obzvlášť závažný zločin vraždy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Policajná páska
Foto: ilustračné, www.facebook.com.
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 6. decembra, 14:55

Utorkový nález tela 62-ročnej ženy v jednom z bytov na ulici Ludvika Svobodu v Rimavskej Sobote už banskobystrický krajský vyšetrovateľ vyšetruje ako obzvlášť závažný zločin vraždy.

Zásah viacerých zložiek

Ako informuje na sociálnej sieti banskobystrická krajská polícia, telo ženy našli bez známok života, pričom už pri prvotných zisteniach na mieste udalosti všetko nasvedčovalo tomu, že v byte bol spáchaný násilný trestný čin.

Situácia si vyžiadala zásah viacerých zložiek, na mieste zasahovali policajti Obvodného oddelenia Policajného zboru z Rimavskej Soboty a súčinnosť poskytli aj príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Rimavskej Soboty.

Podozrivá osoba s nožom

„Na mieste bolo zistené, že v jednom z bytov sa nachádza 30-ročný muž, ktorý bol viacnásobne vyzývaný, aby byt otvoril, pričom tak neurobil,“ popisuje polícia s tým, že po násilnom otvorení bytu sa na chodbe nachádzala podozrivá osoba, ktorá mala v ruke nôž a naznačovala útok voči policajtom v uniforme.

„Nerešpektoval výzvy policajtov a z uvedeného dôvodu vznikla obava, že osoba bude v útoku pokračovať, policajti použili donucovacie prostriedky a muža sa hliadke podarilo spacifikovať a zadržať,“ dodáva polícia.

Podozrenie zo zavinenia smrti

„V byte našli 62-ročnú ženu, ktorá už nejavila známky života. Na miesto udalosti boli operačným dôstojníkom vyslaní krajskí kriminalisti, pretože už po prvotných zisteniach išlo o podozrenie zo zavinenia smrti ženy inou osobou a závažným násilným spôsobom,“ uzatvára polícia a dodáva, že krajský vyšetrovateľ začal v tomto prípade trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu vraždy.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Polícia