Útok Hamasu spôsobil v Nemecku nárast protižidovských incidentov, v Berlíne proti antisemitizmu protestovalo vyše 3-tisíc ľudí

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nemecko, demonštrácia
Účastníci demonštrácie protestujú proti antisemitizmu pod heslom "Nemecko povstane - Už nikdy viac je teraz!" v Berlíne. Foto: Carsten Koall/dpa via AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Niekoľko tisíc ľudí demonštrovalo v nedeľu v Berlíne proti antisemitizmu, keďže Nemecko zápasí s veľkým rastom počtu protižidovských incidentov po tom, ako palestínska militantná organizácia Hamas pred dvoma mesiacmi zaútočila na Izrael.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Polícia odhadla, že v nemeckom hlavnom meste sa v daždi zišlo približne 3 200 ľudí, ale organizátori uviedli, že prišlo 10-tisíc demonštrantov, informovala nemecká tlačová agentúra dpa. Účastníci podujatia s názvom „Už nikdy viac je teraz“ pochodovali k Brandenburskej bráne.

Skupina monitorujúca antisemitizmus v Nemecku koncom novembra uviedla, že v priebehu mesiaca po útoku Hamasu zaznamenala drastický nárast počtu antisemitských incidentov, a to na celkovo 994, čo je v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka viac o 320 percent.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Hamás