Ukrajinskí vojaci odrazili útok ruských okupantov v oceliarni Azovstaľ, napriek presile dokázali udržať poslednú baštu odporu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ukrajina, Mariupoľ, vojna
Z oceliarne Azovstaľ v meste Mariupoľ stúpa dym po tom, čo tam prebiehajú ťažké boje medzi Rusmi a Ukrajincami. Foto: SITA/AP

Ukrajinské sily „odrazili“ útok ruských jednotiek v mariupoľskej oceliarni Azovstaľ, poslednej bašte ukrajinského odporu v obliehanom meste na pobreží Azovského mora. Ako referuje spravodajský web CNN, povedal to poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Oleksij Arestovyč.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Pre ukrajinskú televíziu povedal, že koluje mnoho protichodných informácií, no potvrdil, že Rusi v stredu vstúpili do rozsiahleho komplexu a ich pokusy o obsadenie odrazili ukrajinskí obrancovia.

„Môžeme povedať, že trvajú boje. Všetky ostatné informácie objasňujeme,“ povedal Arestovyč s tým, že sa uskutočňujú rokovania s Ruskom o nových evakuačných koridoroch.

Napriek vyhláseniam ruského ministerstva obrany o otvorení evakuačných koridorov v oceliarni, podľa ukrajinskej strany nič nenasvedčuje tomu, že by nejakí civilisti vo štvrtok opustili zdevastovaný závod.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Oleksij ArestovyčVolodymyr Zelenskyj