Tsipras požiada o vyslovenie dôvery voči jeho vláde, reaguje na rezignáciu Kammenosa

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Alexis Tsipras
Grécky premiér Alexis Tsipras. Foto: archívne, SITA/AP.

ATÉNY 13. januára (WebNoviny.sk) – Grécky premiér Alexis Tsipras tento týždeň požiada parlament o vyslovenie dôvery voči jeho vláde. Reagoval tak na rezignáciu ministra obrany Panosa Kammenosa.

Ten sa rozhodol odstúpiť po tom, ako macedónsky parlament odhlasoval zmenu názvu krajiny na Republiku Severné Macedónsko, na ktorom sa Skopje dohodlo so susedným Gréckom. Minister je proti dohode medzi krajinami. Kammenos tiež povedal, že jeho pravicová strana Nezávislí Gréci odchádza z vlády.

Tsipras si zjavne verí, že bude mať potrebných 151 hlasov na vyslovenie dôvery a tiež na odhlasovanie zmeny názvu Macedónska, keďže Nezávislí Gréci mali len sedem kresiel. Premiér tiež potvrdil, že novým ministrom obrany sa stane Evangelos Apostolakis.

Kammenos na tlačovej konferencii uviedol, že on a jeho strana budú hlasovať proti vysloveniu dôvery a tiež proti ratifikácii dohody s Macedónskom. Podotkol však, že si je istý svojím hlasom a ďalšími dvoma. Medzi nimi je aj námestníčka ministra obrany Maria Kollia-Tsaroucha, ktorá tiež odstúpila z funkcie.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Aléxis Tsípras