Tropická búrka Nate by mala zosilnieť na hurikán, v strednej Amerike necháva po sebe spúšť

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Tropická búrka Nate
Tropická búrka Nate spôsobila v Kostarike rozsiahle zosuvy pôdy. 6. október 2017 Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 6. októbra (WebNoviny.sk) – Tropická búrka Nate prechádzajúca Strednou Amerikou si už vyžiadala najmenej 20 obetí na životoch. Informuje o tom spravodajský portál BBC s tým, že najmenej 11 osôb zahynulo v Nikaragui, šesť ľudí zomrelo v Kostarike a traja v Hondurase. V postihnutých oblastiach tiež hlásia najmenej 20 nezvestných.

Tropická búrka, ktorá sa pohybuje na sever k USA, za sebou zanechala značné škody. Silné dažde spôsobili zosuvy pôdy a záplavy, ktoré blokujú cesty, zničili domy a mosty. V Kostarike je takmer 400-tisíc obyvateľov bez tečúcej vody a niekoľko tisíc osôb je nútených prenocovať v prístrešiach.

Tamojšie úrady tiež v dôsledku živlu zastavili premávku vlakov a zrušili desiatky letov. V rámci prevencie tiež zavreli vyše dvanásť národných parkov. V Nikaragui búrka tiež spôsobila rozsiahle škody na infraštruktúre.

Podľa predpovedí Nate naberá na silne a než v nedeľu dosiahne južné pobrežie USA stane sa hurikánom prvej kategórie. Ropné spoločnosti, ktoré prevádzkujú plošiny v Mexickom zálive, z miest v predpokladanej trase búrky evakuujú svojich zamestnancov.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať