Z trosiek vytiahli posledné telo, počet obetí zemetrasenia v Mexiku nie je ešte definitívny

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Zemetrasenie v Mexiku
Mexiko zasiahlo silné zemetrasenie s magnitúdom 7,1. Podľa Geologickej služby Spojených štátov malo zemetrasenie epicentrum pri meste Raboso v štáte Puebla, ktoré je vzdialené 123 kilometrov juhovýchodne od hlavného mesta. Zemetrasenie ničilo budovy a spôsobilo paniku najmä v hlavnom meste a jeho okolí. Televízie priniesli zábery na zrútené a poškodené budovy v metropole Mexiko aj v iných mestách a tiež zábery na zdesených obyvateľov, ktorí počas otrasov v panike vybiehali z budov na ulice a námestia. V hlavnom meste Mexiko sa zrútilo na rôznych miestach 44 budov. Foto: SITA/AP.

MEXIKO 4. októbra (WebNoviny.sk) – V Mexiku vytiahli z trosiek telo poslednej známej obete, ktorá zahynula pri zemetrasení 19. septembra s magnitúdom 7,1.

Telo bolo zavalené pod troskami zrútenej administratívnej budovy v centre mesta Mexiko. Bolo to posledné známe miesto, na ktorom pokračovalo aktívne hľadanie.

Zástupca ministra vnútra pre oblasť ľudských práv Roberto Campa uviedol, že z trosiek tejto budovy vytiahli dohromady 49 tiel,19 obetí boli ženy a 30 muži.

Oficiálny počet všetkých obetí ničivého zemetrasenia zatiaľ neaktualizovali, podľa utorkového vyhlásenia úradov ale zomrelo 366 ľudí, z toho 225 v hlavnom meste.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať