Trojicu z leopoldovskej väznice obvinili z drogovej trestnej činnosti, v prípade figurujú aj civilní zamestnanci

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
väznica
Foto: ilustračné, SITA/Diana Černáková.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave obvinil z drogovej trestnej činnosti päť osôb, z toho troch väzňov z Ústavu na výkon trestu odňatia slobody v Leopoldove.

Civilní zamestnanci

Ďalší dvaja obvinení, 40-ročný muž a 65-ročná žena z Piešťan, sú z vonkajšieho prostredia, boli civilnými zamestnancami dodávateľov, ktorí pôsobia v areáli ústavu.

Obvinenie podľa trnavskej policajnej hovorkyne Márie Linkešovej súvisí so spoločnou akciou Krajského riaditeľstva PZ Trnava a Zboru väzenskej a justičnej stráže, počas ktorej bol odhalený prienik zakázaných látok do leopoldovskej väznice.

Väčšie množstvo tabliet

Experti vyhodnotili časť látok, ktoré policajti zaistili na základe vydaných príkazov na prehliadky v priestoroch ústavu a aj mimo neho.

Do väznice sa cez obvinených dostalo väčšie množstvo tabliet s účinnou látkou diazepam, oxazepan, naloxón, buprenorfín, ktorých držanie je v zmysle zákona zakázané. Súd vyhovel návrhu na stíhanie všetkých obvinených vo väzbe, na základe príkazu súdu boli eskortovaní do výkonu väzby.

V zmysle zákona hrozí za obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok jedov a prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Mária Linkešová
Firmy a inštitúcie ZVJS Zbor väzenskej a justičnej stráže