Trnavského primátora Bročku podporila väčšina v mestskom zastupiteľstve. Priblížil, čo považuje za prioritu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Peter Bročka

Primátor Trnavy Peter Bročka sa bude môcť aj v ďalšom volebnom období spoliehať na podporu v podobe väčšiny v mestskom zastupiteľstve. Z 31 členného zastupiteľstva je podľa neoficiálnych výsledkov až 24 poslancov z jeho tímu. Tento výsledok podľa Bročku výrazným spôsobom uľahčí prácu v prospech Trnavy v najbližších štyroch rokoch.

Bolestivé riešenia

Za prioritu pre najbližšie obdobie považuje primátor Bročka zaoberať sa energetickou krízou. „Ale máme aj obrovský zásobník projektov, ktorý budujeme osem rokov. Táto kontinuita je jednou z najväčších devíz, ktoré máme,“ povedal na stretnutí s novinármi.

Výsledky volieb 2022 (komunálnych a župných do VÚC): Zvolení župani, krajskí poslanci a primátori miest

Bročka, ktorý bude na čele Trnavy stáť už tretíkrát, je hrdý na to, že dokázal aj s tímom presadiť niektoré „bolestivé“ riešenia, napríklad v oblasti regulácie parkovania alebo úprav v dopravnom priestore.

Menej o 3-tisíc hlasov

Bročka napriek tretiemu víťazstvu vo voľbách získal o približne 3-tisíc hlasov menej ako pred štyrmi rokmi, kedy dosiahol rekordný výsledok viac ako 12 700 hlasov.

Komunálne a župné voľby do VÚC 2022 na Slovensku

„Spolu s tímom budem pracovať nielen pre ľudí, ktorí nás volili. Sme tu pre každého Trnavčana a môžem sľúbiť, že budem oveľa intenzívnejšie pracovať aj pre tých, ktorí tú dôveru stratili,“ uviedol Bročka. Dôvody poklesu môžu byť podľa neho rôzne, ešte ich spolu s tímom bude analyzovať.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Peter Bročka