Danko ostáva na čele Popradu, obyvateľom sa poďakoval za každý jeden hlas (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Anton Danko

Popradský primátor Anton Danko počas uplynulých volieb obhájil svoju funkciu. „Milí Popradčania, chcem sa vám veľmi pekne poďakovať za vašu dôveru a sľubujem vám, že vás nesklamem,“ uviedol vo videu na sociálnej sieti.

Štvorročná prestávka

Podľa informácií zverejnených Štatistickým úradom SR získal Danko 61,13 percenta hlasov z 15 360 odovzdaných hlasov, za primátora ho volilo 9 391 Popradčanov. Účasť voličov počas sobotných volieb v Poprade predstavovala 38,12 percenta.

Komunálne a župné voľby do VÚC 2022 na Slovensku

Danko, ktorý kandidoval ako nezávislý, vedie mesto od roku 2002 so štvorročnou prestávkou v rokoch 2014 až 2018, počas ktorých túto funkciu zastával Jozef Švagerko. V rokoch 1998 až 2002 pôsobil ako viceprimátor. V roku 2018 ho vo voľbách podporilo 5 941 voličov, čím získal 29,29 percenta odovzdaných platných hlasov.

Poďakovanie za každý hlas

K obhájeniu postu Dankovi prostredníctvom sociálnej siete zagratuloval aj jeden z protikandidátov František Majerský. Za primátora si ho síce Popradčania nezvolili, ale pokračovať bude v ďalšom volebnom období ako mestský poslanec a tiež ako novozvolený poslanec Prešovského samosprávneho kraja.

Výsledky volieb 2022 (komunálnych a župných do VÚC): Zvolení župani, krajskí poslanci a primátori miest

„Ďakujem za každý jeden hlas. Našu aktivitu s verejne dostupnými defibrilátormi ľudia ocenili, z čoho mám radosť,“ uviedol zároveň prezident Slovenskej komory zdravotníckych záchranárov a predseda občianskeho združenia Záchrana. Zároveň podotkol, že ho osobne mrzí nízka volebná účasť v Poprade. „Je zjavné, že záujem o politiku klesá. Verím, že sa nám aj slušnou a konštruktívnou diskusiou na mestskom zastupiteľstve podarí tento trend zvrátiť,“ skonštatoval.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Anton DankoFrantišek MajerskýJozef Švagerko
Firmy a inštitúcie Štatistický úrad SR