Trnavčania môžu žiadať o príspevky na ubytovanie Ukrajincov od 4. apríla

Man packing suitcase for vacation. Person putting clothes to baggagge in hotel room or home bedroom. Traveler with open luggage on bed.
Trnavčania môžu žiadať o príspevky na ubytovanie Ukrajincov. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Trnavčania, ktorí vo svojich bytoch a rodinných domoch bezplatne ubytovali ľudí z Ukrajiny, si môžu od pondelka 4. apríla vybaviť príspevok na ich ubytovanie na mestskom úrade na Trhovej ulici 3. Žiadosti sa podľa hovorkyne trnavskej radnice Veroniky Majtánovej podávajú v ohlasovni pobytov na prízemí.

Samospráva bude príspevok vyplácať z prostriedkov Ministerstva vnútra SR na základe nariadenia vlády. Jeho výška je 7 eur za jednu noc ubytovania odídenca vo veku 15 a viac rokov a 3,50 eura v prípade mladších osôb.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Príspevok bude vyplatený na účet alebo v hotovosti po tom, ako mesto tieto finančné prostriedky dostane od ministerstva.

Podmienky príspevku

Základnou podmienkou na získanie príspevku je uzavretie zmluvy o poskytnutí ubytovania medzi majiteľom, prípadne majiteľmi nehnuteľnosti a odídencom, ktorý musí mať štatút dočasného útočiska.

Prenajímateľ predloží mestu túto zmluvu a zároveň po skončení kalendárneho mesiaca do 5 pracovných dní doloží výkaz o počte nocí, počas ktorých ubytovanie poskytoval.

Príjem žiadostí

Ohlasovňa pobytov Mestského úradu v Trnave máva v utorok obvykle nestránkový deň, v utorok 5. apríla však bude prijímať žiadosti o príspevok na ubytovanie odídencov, keďže ide o posledný termín na podanie žiadosti za marec.

Z nariadenia vlády o poskytovaní príspevku za ubytovanie odídenca vyplýva, že príspevok sa poskytuje najdlhšie do 30. júna 2022.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Veronika Majtánová
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SR