Spod trosiek domu v Sýrii zachránili novorodeniatko, so svojou mŕtvou matkou bolo ešte prepojené pupočnou šnúrou (foto)

Zemetrasenie, Turecko, Sýria
Záchranár nesie dievčatko po tom, čo ho vytiahol z trosiek po zemetrasení, ktoré zasiahlo Sýriu a Turecko v utorok 7. februára 2023 v meste Džindiras v Sýrii. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 8. februára 2023, 9:56

Obyvatelia mestečka Džindiras v severnej Sýrii našli po zemetrasení v troskách domu novorodeniatko, ktorého matka ho zjavne porodila, kým bola zasypaná v ruinách.

Dievčatko bolo ešte stále spojené s jeho mŕtvou matkou pupočnou šnúrou a je jedinou členkou jej rodiny, ktorá prežila pondelkové ničivé otrasy, uviedol jej príbuzný pre agentúru AP.

Dievčatko našli v pondelok popoludní viac ako desať hodín po zemetrasení. Susedka prerezala pupočník a s ďalšími ľuďmi ju previezli do detskej nemocnice v susednom meste Afrín, kde je v inkubátore, uviedol lekár Háni Márúf.

Bábätku klesla teplota na 35 stupňov Celzia, má modriny, vrátane veľkej na chrbte, ale je v stabilizovanom stave. Podľa Márúfa sa narodilo zhruba tri hodiny pred tým, ako ho našli, vzhľadom na to, akú teplotu malo.

Zemetrasenie, Turecko, Sýria
Obyvatelia objavili plačúce dieťa, ktoré matka porodila, keď ju zasypali trosky päťposchodovej bytovky, ktorú tento týždeň zničilo ničivé zemetrasenie. Foto: SITA/AP

Silné zemetrasenie s magnitúdom 7,8 zasiahlo Turecko a Sýriu v pondelok ráno. V dôsledku otrasov zomrelo viac ako 7 800 ľudí, pričom sa očakáva, že tento počet ešte porastie. Tisícky osôb utrpeli zranenia. Otrasy zničili v oboch krajinách tisícky budov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom