Porazí „zlo” v podobe Korčoka, Smer a SNS vyjadrili podporu Pellegrinimu (video+foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
SNS:  Stretnutie koaličných strán
Zľava v poredí: Predseda strany SMER-SD Robert Fico, predseda SNS Andrej Danko a predseda parlamentu a strany Hlas - sociálna demokracia Peter Pellegrini počas stretnutia predsedov koaličných strán za účasti predsedu SNS Andreja Danka, predseda vlády a strany Smer - sociálna demokracia (SMER - SD) Roberta Fica a predsedu strany Hlas - sociálna demokracia (HLAS - SD) Petra Pellegriniho v sídle Slovenskej národnej strany (SNS), ktorým chcú deklarovať jasný postoj, aby sa prezidentom SR nestal Ivan Korčok. Bratislava, 3. apríl 2024. Foto: SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 3. apríla, 14:59

Slovenská národná strana (SNS) podporí v druhom kole prezidentských volieb Petra Pellegriniho (Hlas-SD).

Oznámil to v stredu predseda strany Andrej Danko po stretnutí so svojimi koaličnými partnermi Robertom Ficom (Smer-SD) a Petrom Pellegrinim (Hlas-SD) v centrále SNS v Bratislave. Na koaličné rokovanie prišli aj ministri.

Slovenská národná strana sa hlási k spolupráci so Smerom-SD aj v oblasti prezidentských volieb. Tak, ako som v prvom kole odporúčal voliť srdcom, v druhom kole musí zvíťaziť rozum,“ vyhlásil Danko.

Prioritou je udržať koalíciu

Pellegrini je podľa Danka skúsený politik a líder, ktorý porazí „zlo“ v podobe Ivana Korčoka.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024

„Mal to šťastie, že v jednej profesionálnej strane profesionálne rástol. Ale ako jedinečný človek a charizmatická osobnosť išiel vlastnou cestou a ako líder ukázal svoje politické miesto tým, že založil politickú stranu Hlas-SD,“ povedal šéf národniarov, ktorý stretnutie v centrále SNS zvolal.

Dodal, že jeho prioritou je udržať koalíciu Smeru-SD, Hlasu-SD a SNS. „Áno, každý z nás má aj svoju komunikáciu, ostrý jazyk, ale to, čo nás dnes spája, je tvrdý boj s liberálnou politikou,“ zhodnotil Danko.

Prijali spoločné vyhlásenie

Tri koaličné strany v stredu prijali spoločné vyhlásenie, v ktorom konštatujú, že výsledok prezidentských volieb výrazne ovplyvní slovenskú politickú scénu a charakter zahraničnej politiky SR.

„Ivan Korčok bude v prípade zvolenia amatérsky zasahovať do výsledkov demokratických parlamentných volieb pokusmi o vytvorenie druhého mocenského centra s plnou a nekritickou podporou mimovládnych organizácií financovaných zahraničím, progresívno-liberálnych médií a súčasne politickej opozície s cieľom deštruovať vládu a za každú cenu vyvolať predčasné parlamentné voľby,“ prečítal Robert Fico z vyhlásenia.

Pellegrini sa poďakoval za podporu

Korčoka vo svojom spoločnom vyhlásení nazvali koaliční lídri protislovenským kandidátom. Podľa nich by bol prezidentom slúžiacim cudzím záujmom a podkopával by koncepciu „suverénnej zahraničnej politiky“. „Smer volí Petra Pellegriniho,“ vyhlásil Fico.

Pellegrini sa poďakoval koaličným partnerom za prejavenú dôveru. „Som nesmierne vďačný za ich podporu a zároveň je táto podpora pre mňa aj záväzkom,“ povedal. Dodal, že chce byť prezidentom, pre ktorého je Slovensko vždy na prvom mieste.

Zopakoval tiež svoju rétoriku o tom, že chce byť prezidentom, ktorý chce mier a nie vojnu. Jeho strana Hlas-SD zostane aj po jeho prípadnom zvolení za prezidenta zostane stabilnou súčasťou koalície. Po spoločnom vyhlásení koaličných lídrov nebol žiadny priestor pre novinárske otázky.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej DankoIvan KorčokPeter PellegriniRobert Fico
Firmy a inštitúcie Hlas-SDSMER-SDSNS Slovenská národná strana