Sme rodina plánuje spolupracovať s každou príčetnou politickou stranou, medzi zatiaľ vylúčenými je aj Smer

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Pčolinský
Peter Pčolinský. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Hnutie Sme rodina plánuje spolupracovať s každou príčetnou politickou stranou, ktorá sa normálne správa. Na spoluprácu si však kladie niekoľko podmienok.

Zahraničnopolitická orientácia

Jednou z nich je akceptácia volebného programu Sme rodina, ďalšou to, že nesmú jestvovať pochybnosti o zahraničnopolitickej orientácii danej strany. Rovnako musí mať jednoznačný postoj k otázke holokaustu a Slovenského národného povstania.

„V tejto chvíli tieto podmienky určite nespĺňa Ľudová strana Naše Slovensko, Republika, ani strana Smer-SD, nakoľko zahraničnopolitická orientácia strany Smer sa v poslednom období dosť výrazne zmenila,“ uviedol podpredseda hnutia Sme rodina Peter Pčolinský pre agentúru SITA.

Do volieb samostatne

Hnutie Sme rodina plánuje predstaviť svoj program na programovej konferencii hnutia, ktorá sa uskutoční 6. mája v Žiline. Do volieb chce ísť hnutie samostatne, podľa Pčolinského nerokujú o prípadnej spolupráci so žiadnym iným politickým subjektom.

Podpredseda Sme rodina nechcel prezrádzať dopredu s akými osobnosťami hnutie rokuje o ich prípadnom vstupe doň, no uviedol, že rokujú s niekoľkými osobami a v prípade, ak sa dohodnú, budú o tom verejnosť informovať.

Hnutie Sme rodina bolo podľa podpredsedu za čo najskorší termín predčasných parlamentných volieb, čo dokazuje aj ich hlasovanie v Národnej rade SR. Dodal však, že vzhľadom na to, že 90 poslancov sa našlo len pri hlasovaní za septembrový termín, zahlasovali aspoň zaň.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Peter Pčolinský
Firmy a inštitúcie Sme rodina