Pellegrini je pre Smer-SD stále najbližší partner a podľa Šipoša nebol Plán obnovy nastavený príliš ambiciózne

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
NR SR: Rokovanie 82. schôdze
Nezaradení poslanci Richard Raši a Peter Pellegrini počas hlasovania v rámci rokovania 82. schôdze Národnej rady SR. Bratislava, 31. január 2023. Foto: SITA/Diana Černáková.

Poslanci strany Smer-SD nepodporil zákony potrebné pre míľniky z Plánu obnovy, lebo neboli dobré, tvrdí poslanec Národnej rady (NR) SR Richard Takáč. Pripomenul, že za ne nehlasovali ani koaliční partneri, kým Smer-SD je súčasťou opozície. V diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) O 5 minút 12 tiež uviedol, že Smer nastavenie Plánu obnovy od začiatku kritizoval.

Predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš si nemyslí, že Plán obnovy, ktorý tento týždeň vláda aktualizovala, bol nastavený príliš ambiciózne. Zdôraznil, že patríme medzi štáty s najlepším čerpaním. Súhlasil s Takáčom v tom, že za potrebné zákony nehlasovali i koaliční partneri.

Peter Pellegrini je pre Smer-SD, napriek všetkému, stále najbližší partner, s ktorým by po voľbách chceli vytvoriť koalíciu. Vyhlásil poslanec Richard Takáč (Smer-SD). Uviedol taktiež, že má informácie, že bývalý policajný prezident Tibor Gašpar dostal ponuku byť súčasťou kandidátnej listiny strany Smer-SD, no nevie, či ju prijal.

Predseda poslaneckého klubu hnutia OĽaNO Michal Šipoš dúfa, že sa strane povereného premiéra Eduarda Hegera Demokrati podarí spájanie s Kresťanskodemokratickým hnutím. Potvrdil tiež, že hnutie OĽaNO rokuje so stranou Za ľudí Veroniky Remišovej.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Michal ŠipošPeter PellegriniRichard TakáčTibor Gašpar
Firmy a inštitúcie Hlas-SDOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti