Šipoš vyzval stranu SaS, aby zastavila nepriateľskú kampaň voči OĽaNO

NR SR: Rokovanie 25. schôdze
Sprava: Poslanci parlamentu za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Tomáš Šudík, Romana Tabák a Michal Šipoš počas rokovania Národnej rady SR. Foto: Archívne, SITA/Kancelária Národnej rady SR

Predseda poslaneckého klubu vládneho hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Michal Šipoš vyzval koaličnú stranu Sloboda a Solidarita (SaS), aby zastavila nepriateľskú kampaň voči jeho hnutiu.

Boj o spravodlivosť sa neskončil

Vo svojom stanovisku, ktoré poskytol Peter Dojčan z mediálneho tímu OĽaNO, konštatoval, že nerozumie potrebe SaS zneužívať zlyhanie dvoch bývalých poslankýň za OĽaNO pri hlasovaní a cielene spochybňovať protikorupčnú politiku celého hnutia OĽANO.

Podľa Šipoša sa boj o spravodlivosť neúspešným hlasovaním o vydaní poslanca a predsedu strany Smer-SD Roberta Fica neskončil. Podotkol, že orgány spravodlivosti voči Robertovi F. naďalej konajú a majú garantovanú absolútnu slobodu.

Vyzýva na konštruktívnu debatu

Ak si koaličný partner myslí, že takto získa voličov na náš úkor, môže nás to len ľudsky mrzieť. My sme voči strane SaS nikdy nepodnikali kroky na jej oslabenie. Práve naopak – v ťažkých časoch sme jej vždy podali pomocnú ruku. Vyzývam teda priateľov zo SaS na konštruktívnu a vecnú debatu vo vnútri koalície bez zbytočného obťažovania verejnosti vzájomnými spormi,“ uviedol s tým, že ich spoločne čaká ešte veľa práce pri presadzovaní reforiem, protikorupčnej legislatívy či sociálnych opatrení.

Poslanci parlamentu 4. mája nevyhoveli žiadosti Generálnej prokuratúry SR a nevydali súhlas s väzobným stíhaním poslanca a predsedu strany Smer-SD Roberta F. Za súhlas s väzbou hlasovalo 74 zo 150 prítomných členov zákonodarného orgánu. Na väzobné stíhanie bol potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal ŠipošPeter Dojčan
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a Solidarita