Hatrákovú aj Tabák vylúčili z OĽaNO, v kritickej situácii ochránili mafiu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Katarína Hatráková
Poslankyňa parlamentu a členka klubu OĽaNO Katarína Hatráková. Foto: SITA/Jana Birošová
  • aktualizované 4. mája 20:11

Koaličnú poslankyňu Katarínu Hatrákovú vylúčili z poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO). Hatráková to potvrdila agentúre SITA s tým, že sa už necíti ako koaličná poslankyňa, ktorá je viazaná koaličnými dohodami.

Ľudsky ma to zaskočilo. Po celý čas mi totiž zdôrazňovali, že v klube OĽaNO platí pluralita názorov,“ uviedla Hatráková. Predpokladá, že rovnaký postoj zaujal poslanecký klub OĽaNO aj voči Romane Tabak.

Dnes sa poslankyne Katarína Hatráková a Romana Tabák, dve poslankyne z 50 poslancov klubu hnutia OĽaNO svojím hlasovaním spreneverili hodnotám hnutia a programu, pod ktorý sa podpísali, a tým, že zabránili výkonu spravodlivosti, zradili drvivú väčšinu voličov OĽaNO,“ uviedol Šipoš.

Predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič (OĽaNO) sa svojim voličom za hlasovanie poslankýň ospravedlnil. „Nechceme mať nič spoločné s takýmito dvomi poslankyňami, ktoré v kritickej situácii si povedia, že budú chrániť mafiu. Robert Fico patrí pred spravodlivý súd,“ dodal Matovič, podľa ktorého politici nemajú právo uzurpovať si moc a stáť nad súdom.

Hlasovanie poslankýň predseda hnutia OĽANO Matovič nevníma ako zámienku pre rozpad koalície tak, ako to vo svojom stanovisku spomínala koaličná strana Sloboda a Solidarita. „Do poslaneckého hnutia sa možno dostali ľudia, ktorí doňho nepatrili,“ uzavrel Matovič.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Igor MatovičKatarína HatrákováMichal ŠipošRobert FicoRomana Tabák
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a Solidarita