OĽaNO si strelilo vlastný gól a Heger hasí fiasko po hlasovaní o väzbe pre Fica. Stále sme protikorupčné hnutie, ubezpečuje

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Eduard Heger
Premiér Eduard Heger. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová.

Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) zostáva protikorupčným hnutím aj napriek inému názoru vylúčených poslankýň. Spravodlivosť má podľa Eduarda Hegera (OĽaNO) naďalej slobodu v rozhodovaní.

Premiér tak reagoval na včerajšie hlasovanie o vydaní obvineného poslanca parlamentu Roberta Fica na väzobné stíhanie. Heger o tom informoval vo svojom profile na sociálnej sieti.

Tabak a Hatráková vôbec nič nepochopili

„Orgány činné v trestnom konaní majú naďalej priestor vykonávať profesionálnu prácu tak ako voči ostatným nominantom a oligarchom Smeru, ktorí sa zaplietli do korupcie, rozkrádania a zneužívania právomocí verejného činiteľa a mnohí z nich sa už aj priznali. Orgány činné v trestnom konaní majú slobodu výkonu spravodlivosti a rozhodovania a je to práve táto vláda, ktorá im túto slobodu dala,“ uviedol Heger.

Podľa premiéra poslanci, ktorí nehlasovali za vydanie obvineného poslanca nechceli pochopiť, že ústavná poistka, ktorá hovorí o súhlase parlamentu s vydaním poslanca do väzby, platí len pre prípady, keď sa demokracia podľa slov Hegera zvrháva na totalitu a štátne orgány konajú protizákonne.

Hlasovanie bolo veľmi tesné

„Toto však nie je náš prípad, sme demokratická krajina, upevňujeme právny štát a tak nás vnímajú aj naši partneri v Európskej únii. Panie poslankyne Hatráková a Tabak už nie sú členkami poslaneckého klubu OĽaNO. Toto je jediný dôsledok, ktorý sme mohli voči nim uplatniť, a ten sme aj urobili,“ podčiarkol premiér.

Poslanci parlamentu v stredu nevyhoveli žiadosti Generálnej prokuratúry SR a nevydali súhlas s väzobným stíhaním poslanca a predsedu strany Smer-SD Roberta Fica.

Za súhlas s väzbou hlasovalo 74 zo 150 prítomných členov zákonodarného orgánu. Na väzobné stíhanie bol potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Eduard HegerKatarína HatrákováRobert FicoRomana Tabák
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SRNR SR Národná rada Slovenskej republikyOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSme rodina