Čaputová hovorila so Zelenským a Dudom o podpore udelenia kandidátskeho štatútu pre Ukrajinu na vstup do EÚ

Ukrajina slovensko polsko zelenskyj caputova duda europska unia.jpg
Foto: www.facebook.com - Jakub Szymczuk/KPRP

O ďalších krokoch pre podporu udelenia kandidátskeho štatútu pre Ukrajinu na vstup do Európskej únie hovorila prostredníctvom videohovoru prezidentka SR Zuzana Čaputová s prezidentmi Ukrajiny a Poľska Volodymyrom Zelenským a Andrzejom Dudom.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako informoval hovorca slovenskej hlavy štátu Martin Strižinec, Slovensko aj Poľsko takýto krok podporujú a snažia sa Ukrajine pomôcť. Ukrajinský prezident sa za to prezidentke Čaputovej aj poľskému prezidentovi Dudovi poďakoval a ocenil podporu oboch krajín.

Pokračujeme v koordinácii našich aktivít pred budúcotýždňovým kľúčovým samitom Európskej únie, ktorý by mal o tejto otázke rozhodnúť. Dnes sme sa rozprávali najmä o tom, ako ďalej komunikovať so štátmi Európskej únie, ktoré majú v tejto otázke ešte skeptický postoj, a preto budem ešte pokračovať v telefonickej komunikácii s viacerými európskymi prezidentmi,“ uviedla Zuzana Čaputová.

Prezidentka sa k videohovoru pripojila z domáceho prostredia, kde sa stále lieči po tom, ako mala minulý týždeň pozitívny test na koronavírus.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrzej DudaMartin StrižinecVolodymyr ZelenskyjZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie Európska únia