Prejde Gyimesiho návrh zákona o zákaze dúhových vlajok? Matovič stojí za poslancom aj napriek Hegerovmu nesúhlasu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
György Gyimesi
Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

Líder Obyčajných ľudí a nezávislých osobností (OĽaNO) Igor Matovič súhlasí s ideou návrhu zákona o zákaze dúhových vlajok na štátnych budovách, ktorú predložili poslanec György Gyimesi (OĽaNO) a nezaradený poslanec Tomáš Taraba. Na tlačovej besede po rokovaní vlády to v stredu povedal samotný Matovič.

Gyimesi predložil návrh bez toho, aby o tom informoval vlastný poslanecký klub. Koaličná strana Sloboda a Solidarita vyzvala poslanca, aby návrh stiahol. Rovnako takúto žiadosť predostrel aj premiér Eduard Heger (OĽaNO). Gyimesi to však odmietol urobiť.

„Nie je to v poriadku a podľa toho sa zariadim,“ reagoval premiér. Matovič povedal, že Gyimesi je samostatný poslanec zvolený hlasmi ľudí na Slovensku a má ústavné právo predkladať akýkoľvek návrh zákona, aký uzná za vhodné.

Návrh novely zákona o štátnych symboloch zakazuje na budovách a v budovách štátnych orgánov a inštitúcií, vrátane sídla verejného ochranu práv, vyvesovať symboly hnutí, organizácií, komunít a ideológií propagujúcich akýkoľvek druh sexuálnej orientácie. Parlament by mal o tomto návrhu rokovať na nadchádzajúcej schôdzi, ktorá sa začína 14. júna.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Eduard HegerGyörgy GyimesiIgor MatovičTomáš Taraba
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita