Políciu mal na tajných poradách riadiť Bödör, minimálne od roku 2012 viedol zločineckú skupinu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Obvinený nitriansky podnikateľ Norbert Bödör (vpravo) počas príchodu na pojednávanie na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici v kauze Dobytkár, súvisiacej s korupciou v prostredí Pôdohospodárskej platobnej agentúry. Banská Bystrica, 5. júl 2020.
Foto: archívne, SITA/Jakub Julény.

Políciu mal na tajných poradách riadiť Norbert B. Ten bol na čele zločineckej skupiny pozostávajúcej z 13 členov, ktorá existovala minimálne od roku 2012.

Hierarchicky za ním nasledoval bývalý prezident Policajného zboru SR Tibor Gašpar. Na svojej stránke o tom informoval Denník N.

Neoprávnená lustrácia

Zločinecká skupina, zložená z najvyšších policajných funkcionárov, mala v roku 2015 neoprávnene lustrovať aj niekdajších opozičných poslancov Igora Matoviča (OĽaNO) a Daniela Lipšica.

Podľa denníka Tibor Gašpar a ostatní policajní funkcionári Norbertovi Bödörovi slúžili a postup skupiny si mali pravidelne dohadovať v jednej z bratislavských budov.

Polícia v uplynulých dňoch a týždňoch niektorých jej členov už obvinila zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, z podplácania, z prijímania úplatku a zo zneužitia právomoci verejného činiteľa

Delili si úplatky

Denník N poukázal na to, že podľa svedkov si na poradách delili členovia úplatky a Norbert Bödör im dával pokyny, ako majú vo vybraných kauzách konať. Vypovedal o tom nielen bývalý riaditeľ Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó, ale aj minimálne ďalší šiesti svedkovia či obvinení.

Medzi nimi bol aj bývalý riaditeľ Národnej jednotky finančnej polície Bernard Slobodník. Okrem týchto ľudí boli členmi skupiny aj špeciálny prokurátor Dušan Kováčik, bývalý riaditeľ Národnej protikorupčnej jednotky Róbert Krajmer, bývalý riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Peter Hraško, bývalý riaditeľ Spravodajskej jednotky finančnej polície NAKA Pavol Vorobjov, bývalý riaditeľ ekonomickej sekcie ministerstva vnútra Martin F., bývalý zástupca Bernarda Slobodníka Milan Mihálik, bývalý šéf odposluchov v Slovenskej informačnej službe (SIS) a bývalý riaditeľ odboru podpory riadenia NAKA Milan Žáčik či bývalý zástupca riaditeľa expozitúry západ Národnej jednotky finančnej polície NAKA Peter B. Patrili tam aj bývalí referenti Milan Ž. a Ivan B.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Bernard SlobodníkDaniel LipšicDušan KováčikIgor MatovičĽudovít MakóMilan MihálikMilan ŽáčikNorbert BödörPavol VorobjovPeter HraškoRóbert Krajmer
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraPZ Policajný zbor SRSIS Slovenská informačná služba