Aktualizované: Dušan zrejme spáchal samovraždu, streľbu v Petržalke rieši NAKA

polícia SR, streľba Petržalka
Polícia SR pri vyšetrovaní streľby v Petržalke. Foto: facebook.com/policiaslovakia
  • aktualizované 23. mája, 11:45

BRATISLAVA 23. mája (WebNoviny.sk) – Dušan J. z bratislavskej Petržalky, po ktorom polícia v stredu pátrala pre streľbu, je mŕtvy. Ako Polícia Slovenskej republiky uviedla na facebookovej stránke, pravdepodobne spáchal samovraždu. Policajti v stredu pátrali po 43-ročnom mužovi, ktorý po streľbe v Petržalke utiekol ozbrojený.

„Na Holíčskej ulici sa krátko pred 16:00 strieľalo, bol pritom zranený muž, ktorého previezli do jednej z bratislavských nemocníc. Policajti na mieste vykonávajú všetky potrebné neodkladné a neopakovateľné úkony,“ napísali policajti v stredu na Facebooku.

Prípad už rieši vyšetrovateľ protizločineckej jednotky NAKA. Ako vo štvrtok informovali, začali trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy v štádiu pokusu, pre zločin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami a pre zločin zabitia.

Ako ďalej uviedli, momentálne prebiehajú úkony trestného konania, pričom nie je možné poskytnúť bližšie informácie tak, aby nedošlo k zmareniu alebo sťaženiu objasnenia alebo vyšetrenia veci. Nie je teda možné vzhľadom na povahu vykonávaných úkonov poskytnúť momentálne bližšie a konkrétnejšie informácie, dodala polícia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR