Nemá rozum, obul sa Fico do Pellegriniho v súvislosti s voľbami (video)

Robert Fico, Peter Pellegrini
Predseda strany Smer-SD Robert Fico a líder strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Foto: archívne, SITA/AP.

Ak by strany Smer-SD a Hlas-SD spojili svoje sily pred župnými voľbami na celom Slovensku, tak by tieto dve strany vyhrali voľby vo všetkých ôsmich samosprávnych krajoch. Na pondelňajšom tlačovom brífingu v Žiline to vyhlásil predseda Smeru-SD Robert Fico.

„My sme vždy tvrdili, že treba spájať stredoľavé a sociálnodemokratické politické sily. Keby mal Peter Pellegrini rozum, ale on ho nemá, a keby sa spojil Smer s Hlasom na celom Slovensku, vyhrajú vo všetkých ôsmich samosprávnych krajoch. Niekedy to vyzerá tak, ako keby robili politiku len aby Smer-SD nebol úspešný,“ skonštatoval Fico a vyjadril podporu kandidátovi na predsedu Žilinského samosprávneho kraja Igorovi Chomovi.

Predseda Smeru-SD podľa vlastných slov očakával, že v Žiline dôjde k dohode zvlášť po tom, čo k nej nabádal kandidát Hlasu-SD na žilinského župana Peter Slyško. „Ponúkali sme určité alternatívy, napríklad aj podporu ich kandidáta na primátora. Napriek tomu k dohode nedošlo. Ale ako som už niekoľkokrát pripomenul, Petra Pellegriniho to vždy ťahalo k Slobode a Solidarite, k Progresívnemu Slovensku, je to jeho legitímne rozhodnutie, ale pre Slovensko je to obrovská škoda,“ dodal Fico.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter SlyškoRobert Fico
Firmy a inštitúcie Hlas-SDSMER-SD