Petržalka počas marca a apríla pristaví veľkokapacitné kontajnery v 84 lokalitách, ide o prevenciu voči tvorbe čiernych skládok

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Petržalka
Veľkokapacitné kontajnery v Petržalke. Foto: www.petrzalka.sk
Tento článok pre vás načítala AI.

Bratislavská Petržalka pristaví počas marca a apríla veľkokapacitné kontajnery v 84 lokalitách. Ako informuje hovorkyňa mestskej časti Mária Halašková, Petržalčania do nich môžu za asistencie pracovníkov údržby umiestňovať objemný odpad.

„Bezplatný zber znižuje motiváciu zbaviť sa odpadu nelegálne a je dôležitým prevenčným opatrením voči tvorbe čiernych skládok,“ uvádza vedúca oddelenia životného prostredia a územného rozvoja miestneho úradu Miriam Kamhiyehová.

Jarné pristavenie veľkokapacitných kontajnerov v Petržalke sa uskutoční od 4. marca do 3. apríla, pričom zber budú, aj na základe dopytu obyvateľov, opätovne realizovať aj v miestnej časti Slnečnice – na Žltej ulici a Ulici Zuzany Chalupovej. Kontajnery budú pristavované trikrát týždenne, vždy v pondelok, v stredu a v piatok, pričom na stanovisku ostanú od 12:00 do 18:00. Zoznam lokalít je zverejnený na webe mestskej časti.

Zber začne v lokalite Lúky, kam patrí aj časť Slnečnice, pokračovať bude v časti Dvory a poslednou lokalitou budú Háje. V prípade nepriaznivého počasia môžu byť termíny zberov objemného odpadu posunuté. Zoznam položiek, ktoré patria, či nepatria do veľkokapacitných kontajnerov, je rovnako zverejnený na webe samosprávy.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Mária Halašková