Hlas-SD chce vysloviť nedôveru Hegerovej vláde, zbiera podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze

Eduard Heger
Premiér Eduard Heger. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované 27. mája, 16:47

Nezaradení poslanci Národnej rady SR a členovia strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) plánujú iniciovať ďalšiu mimoriadnu schôdzu parlamentu, na ktorej chcú vysloviť nedôveru predsedovi vlády Eduardovi Hegerovi (OĽaNO).

Na dnešnej tlačovej konferencii to povedal líder Hlasu-SD Peter Pellegrini s tým, že začnú rokovať s ostatnými opozičnými poslancami, aby vyzbierali dostatok podpisov na zvolanie schôdze. „Myslím si, že kým bude schôdza zvolaná, vyplávajú na povrch ďalšie informácie, s ktorými budeme musieť vládu konfrontovať,“ doplnil Pellegrini.

Pád vlády by znamenal prehlbovanie sociálnych rozdielov, keď tí, čo kradnú bohatnú na úkor tých, čo nekradnú. Skonštatoval to predseda poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Michal Šipoš.

„Ak Fico a Pellegrini kritizujú mafiánske praktiky v polícii, tak ich kritika smeruje do ich vlastných radov, pretože existencia takýchto štruktúr je výsledkom 12 rokov vlády Smer. Dnes očista polícia pokračuje a Fico a Pellegrini zjavne chcú všetkými prostriedkami chrániť v polícii svojich ľudí,“ pokračoval.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerMichal ŠipošPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti