Nový francúzsky prezident Emmanuel Macron predstavil novú zostavu vlády. To sa neobišlo bez kritiky ľavice, pravica, ale aj ultrapravice. Podľa Národného frontu hrozí, že bude obrana Francúzska pod európskym dohľadom.
Zo sčítania takmer všetkých volebných lístkov vyplýva, že centrista Emmanuel Macron získal v nedeľňajšom druhom kole prezidentských volieb bezmála 66 percent hlasov a Marine Le Penová 34.
Jean-Marie Le Pen sa počas svojej politickej dráhy opakovane dostal do konfliktu so zákonom, a to práve kvôli podnecovaniu k rasovej nenávisti alebo popieraniu zločinov z obdobia nacizmu.
Bývalého lídra francúzskeho Národného frontu Jeana-Marieho Le Pena zbavil v utorok Európsky parlament poslaneckej imunity. Chce tak umožniť jeho trestné stíhanie v prípade údajnej rasovej nenávisti.
Pre politika, ktorého medzičasom vylúčili z radov Národného frontu, išlo iba o jeden z viacerých procesov súvisiacich s jeho extrémistickými vyjadreniami.
Vzhľadom na fakt, že Le Pen doteraz žiadosti Európskeho parlamentu nevyhovel, od mája dostáva iba polovicu z mesačných diét a žiadne financie na pokrytie nákladov spojených s jeho aktivitami.
Jean-Marie Le Pen sa obhajuje tvrdením, že dočasné pozastavenie jeho členstva bolo v rozpore s pravidlami, keďže ako čestný predseda Národného frontu mal osobitné postavenie.
Jean Marie Le Pen je pobúrený zbavením členstva v strane. Vyhlásil, že sa za svoju dcéru hanbí a odporučil jej aby sa čo najskôr vydala a zmenila si meno.
Niekdajší líder francúzskeho krajine pravicového Národného frontu bude čeliť disciplinárnemu konaniu pre svoje názory na holokaust a chválenie francúzskeho vojnového lídra Philippa Pétaina, ktorý kolaboroval s nacistami.
Europoslanca vyšetrujú od roku 2013 pre zatajované prostriedky v hodnote viac ako milión eur. Peniaze previedol na Bahamy na účet švajčiarskej banky CBH.