OĽaNO podáva trestné oznámenie na Blahu, Harabina a Jakubca. Dôvodom je obhajoba ruskej agresie (video)

Oľano

Poslanci koaličného hnutia OĽaNO Kristián Čekovský a Andrej Stančík podajú na Generálnu prokuratúru SR trestné oznámenie na osoby vystupujúce na sociálnych sieťach ako Ľuboš Blaha, Štefan Harabin a Martin Jakubec.

Ako informovali na pondelkovom brífingu, dôvodom je schvaľovanie ruskej agresie voči Ukrajine. „Je očividné, že v tejto krajine operuje skupina ľudí, ktorí dlhodobo šíria ruskú propagandu a aj v čase vojny obhajujú kroky Vladimira Putina,“ povedal Čekovský s tým, že aktivity týchto osôb majú dosah na státisíce ľudí.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„A práve to môže v čase vojny znamenať ohrozenie mieru a bezpečnostných záujmov SR,“ zdôraznil Čekovský. Doplnil, že šírenie propagandy pomáha agresorovi zotrvať vo vojne a vraždiť nevinných ľudí. Podľa Čekovského môžu aktivity spomenutých osôb zahŕňať skutkové podstaty trestných činov sabotáže, vlastizrady alebo napríklad ohrozenia mieru.

Poslanec Stančík doplnil, že konanie predmentnýnch osôb je neospravedlniteľné. „Demokracia sa musí brániť voči šíreniu lží, voči dezinformáciám a voči nepriateľskej propagande,“ dodal.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej StančíkKristián ČekovskýĽuboš BlahaMartin JakubecŠtefan Harabin
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SR