Robert Fico vyzval prezidentku a premiéra, aby prestali robiť hovorcov veľvyslanectvu USA

SMER SD: Programová konferencia strany
Predseda strany SMER-SD Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Milo Fabian

Predseda strany Smer – sociálna demokracia Robert Fico vyzval prezidentku Zuzanu Čaputová a predsedu vlády Eduarda Hegera (OĽaNO), aby si uvedomili, že nie sú hovorcami amerického veľvyslanectva v Bratislave.

Uviedol to vo svojom profile na sociálnej sieti s tým, že hlava štátu a premiér vo svojich príhovoroch len opakujú slova americkej administratívy a nemajú vlastný názor. Podľa Fica potvrdzujú svoju nekompetentnosť a „obsahovú prázdnotu“.

V prvom rade zodpovedáte za Slovensko a jeho občanov. O nich sa musíte starať a ponúkať im riešenia. Ako zareagujete na brutálne zdražovanie, ktoré sa ešte znásobí, ak naplníte americký sen a prestanete dovážať plyn a ropu z Ruskej federácie? Čo chcete robiť s rozkladom demokracie a právneho štátu na Slovensku, ku ktorému prispievate schvaľovaním cenzúry a likvidácie opozície cez trestné právo? Už pre Vás skončil Covid? Aká bude Vaša odpoveď čoraz nervóznejším zdravotníkom,“ pýtal sa Fico. Ako dodal, Zuzana Čaputová a Eduard Heger využívajú vojnu na Ukrajine, ktorú „podporujú smrtiacou muníciou“, aby skryli svoju nekompetentnosť.

Agentúra SITA požiada o stanovisko kanceláriu prezidentky SR a predsedu vlády SR.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerRobert FicoZuzana Čaputová