Odmena za statočnú prácu? Exšéf polície Hamran sa pochválil jedinečným darčekom. Neuveríte, čo to je! (foto)

Štefan Hamran
Štefan Hamran. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová.
Tento článok pre vás načítala AI.

Zaslúžená pochvala? Bývalý policajný prezident Štefan Hamran ukázal ocenenie, ktoré mu udelili elitní vyšetrovatelia Národnej kriminálnej agentúry (NAKA).

Hamrana z funkcie šéfa polície odvolal koncom októbra nový minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD). Stalo sa to tri dni pred jeho ohláseným odchodom do civilu. Opozícia následne kritizovala spôsob, akým bol Hamran odvolaný. Vyčítali, že minister vnútra sa s Hamranom ani nestretol, len mu doručili písomný rozkaz, že sa má ráno hlásiť na Okresnom riaditeľstve v Poprade.

Naopak minister vnútra Šutaj Eštok tvrdí, že po nástupe do funkcie nenašiel žiadnu dokumentáciu, podľa ktorej by bývalý policajný prezident Hamran mal skončiť vo funkcii k 31. októbru.

Hamran sa aktuálne na sociálnej sieti pochválil ocenením od elitných vyšetrovateľov, ktorí mu v podobe diplomu poďakovali za jeho doterajšiu prácu. „Jedinečnému prezidentovi PZ plk. JUDr. Štefanovi Hamranovi za to, že slovu policajt dal opäť vážnosť, ďakujú elitní vyšetrovatelia z 3. poschodia odboru Bratislava NAKA P PZ,“ čítame na dokumente, na ktorom svieti aj logo NAKA ako aj obdobie pôsobenia Hamrana vo funkcii šéfa polície. Ako je známe, práve vyšetrovatelia okolo Jána Čurillu – tzv. Čurillovci, pracovali na povestnom treťom poschodí NAKA.

Pod príspevkom bývalého policajného prezidenta sa následne začali hromadiť gratulácie od jeho sledovateľov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Hamran prevzal vedenie polície po Petrovi Kovaříkovi, ktorého obvinili v auguste 2021 zo zmarenia policajného zásahu. Prezidentom policajného zboru sa stal oficiálne 1. apríla 2022.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján ČurillaŠtefan Hamran
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraPolicajný zbor SR