Nové ruské armády budú mať problémy so zdrojmi, uviedlo britské ministerstvo obrany

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Raketomet, Rusko, ruskí vojaci
Na tejto fotografii prevzatej z videa a zverejnenej tlačovou službou ruského ministerstva obrany nakladajú ruskí vojaci raketu do raketometu Grad na nezistenom mieste na Ukrajine. Foto: archívne, Russian Defense Ministry Press Service via AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Dve nové armády, ktorých vytvorenie minulý týždeň ohlásil ruský minister obrany, budú mať pravdepodobne problémy so zdrojmi. Ako informuje spravodajský portál Sky News, v spravodajskom hlásení o vojne na Ukrajine to uviedlo britské ministerstvo obrany.

Ruský minister obrany Sergej Šojgu 20. marca oznámil, že nové armády pozostávajúce zo 14 divízií a 16 brigád budú sformované niekedy v roku 2024. Podľa britského rezortu obrany dané jednotky budú predstavovať „mechanizovaný, obrnený, delostrelecký a logistický“ mix.

Predchádzajúce úspešné náborové snahy Moskvy znamenajú, že je pravdepodobné, že armády budú dostatočne personálne vybavené, konštatuje Londýn. Napriek tomu však podľa neho ruský „obmedzený výcvik“, rozšírené používanie staršieho vybavenia a problémy s infraštruktúrou znamenajú, že budú trpieť „podobnými problémami so zdrojmi“.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Sergej Šojgu