Nie je možné mať nikdy sa nekončiace lockdowny, tvrdí Remišová a otvorenie reštaurácii a gastro podporujú aj SaS a Sme rodina

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
VLÁDA: Ústredný krízový štáb SR
Zľava: Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová, minister financií Igor Matovič a podpredseda vlády a bývalý minister hospodárstva Richard Sulík. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.
  • aktualizované 22. decembra, 14:01

Vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) podporuje otvorenie reštaurácií a gastro prevádzok pre očkovaných ľudí. Podľa nej nie je možné mať nikdy sa nekončiace lockdowny.

„Ľudia majú slobodu, môžu sa slobodne rozhodnúť, či sa dajú zaočkovať alebo sa nedajú zaočkovať. Všetci vo svete majú informáciu, že všade vo svete zúri nový variant omikron, ktorý je výrazne infekčnejší ako predchádzajúce varianty,” povedala v stredu Remišová s tým, že jediné účinné je byť plne zaočkovaný.

Ako vicepremiérka dodala, nemôžeme si dovoliť likvidovať ekonomiku a prevádzky. „Čiže my jednoznačne sme za otvorenie prevádzok pre očkovaných,” uviedla Remišová pred rokovaním vlády. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (OĽaNO) predtým informoval, že o otváraní gastro prevádzok na vláde v stredu nebudú riešiť.

Za otvorenie gastro prevádzok je aj strana Sloboda a Solidarita a hnutie Sme rodina, ktoré podporuje ich otvorenie od 25. decembra, kedy sa budú otvárať hotely a iné ubytovacie zariadenia.

Kollár prišiel podporiť Sulíka

Gastro sektor prišiel na rokovanie vlády podporiť aj predseda parlamentu a šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár na Svoju podporu prišiel vyjadriť ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi (SaS).

Viac o téme: Koronavírus

„Tieto veci by mal vyvažovať minister hospodárstva, pán Sulík a to ekonomické zdravie krajiny a pán minister Lengvarský by mal vyvažovať zdravotné riziká. To by malo byť vyvážené, nemal by vyhrávať jeden alebo druhý,“ uviedol ako reakciu na možné otvorenie prevádzok v gastro sektore.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

„Samozrejme idem podporiť Richarda Sulíka. Nie som člen vlády, ale určite mi dajú slovo a budem môcť sa k tomu vyjadriť. Idem ten gastro sektor podporiť,“ doplnil Kollár.

Sulík chce otvárať čo najskôr

Sulík počas rokovanie vlády uviedol, že je za to, aby sa reštaurácie otvorili čo najskôr. Podľa neho nie je dôvod na to, aby zostali naďalej zatvorené.

„Som za to, aby sme reštaurácie čo najskôr otvorili. Máme menej ako 3 000 ľudí v nemocniciach. Teraz naozaj nie je dôvod na nič čakať, tie gastro prevádzky trpia,“ uviedol Sulík.

Podľa ministra je najlepšou pomocou pre gastro sektor otvorenie prevádzok aj s dodatočnou pomocou. „Od minulého piatku preplácame nájmy, je tam všetko pripravené, všetko funguje, šesťčlenný tím je nachystaný, aby sme do niekoľkých pracovných dní vedeli žiadosti vybavovať,“ doplnil.

Stretnutie po rokovaní vlády

Premiér Eduard Heger (OĽaNO) po rokovaní so zástupcami gastra a cestovného ruchu v pondelok zvolal na stredu 22. decembra pracovné stretnutie medzi zástupcami gastra a cestovného ruchu a ministerstiev zdravotníctva, hospodárstva, financií, dopravy a práce. Toto stretnutie by sa malo uskutočniť po rokovaní vlády.

„Spolu s príslušnými ministrami budeme riešiť zostávajúce otvorené otázky týkajúce sa segmentu podnikania, ktorý najviac doplatil na epidémiu. Momentálne je však zložitá pandemická situácia a pri prehodnocovaní opatrení musíme myslieť najmä na situáciu v nemocniciach,” povedal Heger.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Boris KollárEduard HegerRichard SulíkVeronika RemišováVladimír Lengvarský
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRMF Ministerstvo financií SRMH Ministerstvo hospodárstva SRMPSVR Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SRMZ Ministerstvo zdravotníctva SRSaS Sloboda a SolidaritaSme rodinaVláda SR