Nemeckí policajti vykonali raziu na jachte spájanej s ruským oligarchom, akcia sa týkala prania špinavých peňazí

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Jachta
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Viac ako 60 policajtov v severnom Nemecku vykonalo raziu na luxusnej jachte spájanej s ruským podnikateľom pre údajné porušenie sankcií a pravidiel týkajúcich sa prania špinavých peňazí.

Prokuratúra vo Frankfurte nad Mohanom podozrivého identifikovala len ako 69-ročného ruského podnikateľa, nemecký magazín Der Spiegel však uviedol, že je to oligarcha Ališer Usmanov, ktorý je blízkym spojencom ruského prezidenta Vladimira Putina a sú na neho uvalené sankcie zo strany Európskej únie aj USA.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Frankfurtská prokuratúra informovala, že podozrivý z ich vyšetrovania údajne v rokoch 2017 až 2022 vykonal niekoľko transakcií pomocou komplexnej siete offshoreových spoločností, aby zakryl pôvod platieb, ktoré dosahovali milióny eur.

Razia sa uskutočnila týždeň po tom, čo krajinské a spolková polícia prehľadali 24 nehnuteľností spojených s Usmanovom v spolkových krajinách Bavorsko, Bádensko-Württembersko, Hamburg a Šlezvicko-Holštajnsko. Hovorca prokuratúry potvrdil, že utorková razia na jachte bola súčasťou toho istého vyšetrovania.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ališer UsmanovVladimir Putin
Firmy a inštitúcie Európska únia